AKTUALNOŚCI

16.07.2021

Milion pełnych psich i kocich brzuszków!

Pandemia była trudnym czasem nie tylko dla ludzi. Jednym ze skutków lockdownu, był drastyczny spadek datków na rzecz bezdomnych zwierząt. Ale znalazły się firmy, które stanęły na wysokości zadania i pozwoliły przetrwać najgorsze czasy. Jest nam ogromnie miło przedstawić jedną z nich, naszego strategicznego partnera, firmę Purina Polska!


Kiedy wokół zapanował strach przed wirusem, zainteresowanie mediów i opinii publicznej - a co za tym idzie filantropijne zaangażowanie społeczne - skupiło się w oczywisty sposób na pomocy bohaterom tamtych czasów: medykom i służbom sanitarnym. 


Wszystkie organizacje pozarządowe działające w innych obszarach mocno to odczuły, w tym również te zajmujące się zwierzętami. Poza tym wiele osób ograniczyło lub zaniechało wsparcia darowiznami bezdomnych zwierząt z powodu utraty pracy lub strachu przed niepewnym jutrem. A niestety organizacje prozwierzęce, poza darowiznami osób prywatnych, praktycznie nie otrzymują innego wsparcia. 


Na pomoc bezdomniakom! 


W tym trudnym czasie, kiedy wiele firm raczej ograniczało wydatki, Purina Polska nie tylko nie zmniejszyła swojego wsparcia dla bezdomnych zwierząt, ale je zwiększyła! Firma przekazała potrzebującym schroniskom i organizacjom blisko 200 ton karmy. To ilość zapewniająca milion posiłków dla psów i kotów z ponad 50 ośrodków w całym kraju. 


Anna Zielińska, Wiceprezes Fundacji Viva! tak podsumowuje to, co działo się w  ostatnim okresie:  „Po pierwszych chwilach bumu na adopcje, schroniska znów są zapełnione zwierzętami, a koszty ich leczenia czy utrzymania, przy rosnących cenach rynkowych, też są dużo większe niż przed pandemią. Dlatego pomoc w postaci karmy na codzienne wyżywienie podopiecznych jest nieocenionym wsparciem, które pozwala wielu schroniskom przetrwać tak bardzo trudny czas.”Co ważne, to nie była jednorazowa akcja ze strony Puriny. Firma jest od lat zaangażowana w pomoc bezdomnym zwierzętom. Od 2015 roku, w ramach programu Adopciaki.pl i strategicznego partnerstwa z Fundacją Viva!, Purina w sposób stały wspiera adopcje psów i kotów, pomaga utrzymywać zwierzęta w domach tymczasowych zrzeszonych w programie, wspiera nas w promocji zwierząt do adopcji. Dzięki temu udało nam się wziąć pod opiekę i znaleźć nowe domy już dla ponad 4 tys. psów i kotów - to tak jakby adoptować wszystkie zwierzęta z 30 średniej wielkości schronisk!


Ale Purina pomaga również innym organizacjom. Od lat przeznacza średnio 50 ton karmy rocznie na wparcie bezdomnych zwierząt w różnych ośrodkach. 


„Dołożyliśmy wszelkich starań, by schroniska i organizacje, które wspieramy, nawet w okresie pandemii mogły działać w sposób ciągły, niezachwiany, bez uszczerbku dla dobrostanu swych podopiecznych. Zapewniliśmy milion pełnowartościowych, optymalnie dostosowanych do potrzeb zwierząt posiłków, spełniających najwyższe standardy jakości” – mówi Attila Gyopar, Dyrektor Zarządzający Nestlé Purina PetCare Poland – „Potrzeby są w dalszym ciągu ogromne, zatem nasze wsparcie nie ustaje, a pomoc jest różnorodna.”


Bardzo się cieszymy, że partnerem Adopciaków jest firma zaangażowana tak mądrze, długofalowo i potrafiąca reagować adekwatnie do potrzeb. 

Dziękujemy, Purina!