Proces adopcji

Ankieta przedadopcyjna

Wybierz zwierzaka, który najbardziej Ci się spodobał i wypełnij ankietę przedadopcyjną na jego profilu.. To zawsze pierwszy krok w naszym procesie - nie zobowiązuje Cię do adopcji, ale nam pozwala poznać Twoje oczekiwania i możliwości.

Ankieta trafi bezpośrednio do domu tymczasowego, w którym zwierzak przebywa.

Jeśli podoba Ci się kilka zwierząt, w ankiecie zaznacz ich imiona. Gdyby wybrany przez Ciebie zwierzak nie był już dostępny, przekierujemy Twoją ankietę na pozostałe.

Kiedy Twoja ankieta zostanie zweryfikowana pozytywnie, skontaktujemy się z Tobą.

Rozmowy i spotkania przedadopcyjne

Kolejny krok to rozmowa telefoniczna z tymczasowym opiekunem zwierzaka. On zna go najlepiej, bo mieszka z nim na co dzień. To moment kiedy możesz wypytać o wszystko co związane z danym zwierzakiem i procesem adopcji w tym konkretnym przypadku.

Jeśli wspólnie uznacie, że zwierzak do Ciebie pasuje, umawiacie się na wizytę przedadopcyjną w Twoim domu. To spotkanie nadal nie jest zobowiązujące, masz czas na zastanowienie.

Umowa adopcyjna

Jeśli obustronnie zapada decyzja na tak, podpisujemy umowę adopcyjną, która daje Ci wsparcie z naszej strony ale też zobowiązuje. Jeśli zwierzak jest zbyt młody aby był przez nas wysterylizowany, ten obowiązek będzie spoczywać na Tobie. W przypadku kotów wymagamy osiatkowania okien.. Zobowiązujesz się też do informowania nas o stanie zwierzęcia po adopcji.