AKTUALNOŚCI

03.09.2019

KORABKOWE OPOWIEŚCI

Od maja tego roku działa strona www.korabkoweopowiesci.pl. To projekt literacki, którego celem jest wsparcie finansowe Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach Viva! 

Pomysłodawczynią strony oraz jego realizatorką jest wolontariuszka schroniska Katarzyna Klimowicz. Projekt zrodził się z połączenia jej dwóch pasji:  miłości do literatury oraz miłości do zwierząt. 

Każde zwierzę w schronisku to odrębna historia, nierzadko tragiczna i  wstrząsająca. Cóż więcej potrzeba wrażliwej pisarskiej duszy? Katarzynie udało się znaleźć kilkanaście takich „dusz” i namówić na napisanie tekstu, którego inspiracją stała się  historia zwierzaka z Korabek. Inspiracja oznaczała, że autor/ka nie musiał/a pisać historii tego konkretnie zwierzęcia - choć mogło tak być. Większość z nich puściło jednak wodze fantazji i zbudowało własną oryginalną opowieść wokół losu korabiewickiego podopiecznego. 

Dlatego przy każdym tekście znajduje się zdjęcie zwierzaka – inspiracji oraz kilka słów na jego temat. 

 

Wśród tekstów znajduje się jeden – wyjątkowy – napisany przez trzy wolontariuszki: babcię, mamę i córkę. To historia pasji bycia wolontariuszem. 

Tekst inny od pozostałych, ale wart szczególnej uwagi. 

 

Teksty zaskakują różnorodnością – są o psach i kotach – ale też i o innych zwierzętach znajdujących się pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach Viva!, takich jak kozy, lisy, krowy czy…. niedźwiedzie. Czytać je mogą dorośli i dzieci.

 

Wszyscy Autorzy i Autorki napisali swoje teksty za darmo i dla czytelników są one również dostępne całkowicie bezpłatnie. Jeśli jednak  będziecie chcieli okazać wdzięczność pisarzowi/pisarce za Jego/Jej bezpłatną pracę, możecie przekazać darowiznę na rzecz Korabek.

Pod każdym tekstem znajduje się przycisk, który przekieruje na stronę płatności, gdzie można dokonać darowizny.

Katarzyna mówi: „Zaangażowanie autorów i autorek oraz celność historii przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Każdy tekst, którego byłam pierwszym czytelnikiem z ramienia Schroniska, wywoływał łzy. To było – wg mnie - najlepszą miarą ich wartości. Mam nadzieję, że poruszą serca innych.” 

Katarzyna chciałaby, aby projekt się rozrastał. Stara się pozyskiwać do niego kolejnych autorów. Jeśli ich znacie lub sami chcecie napisać tekst, skontaktujcie się z koordynatorką projektu: k.klimowicz@schronisko.info.pl.

 

Jeśli chcecie zapoznać się z tekstami – nie róbcie tego w biegu. Znajdźcie czas na pobycie z tymi historiami, a więc i zwierzakami. Warto! A, i nie zapomnijcie chusteczek.