Spotykamy się w sobotę, 17 listopada 2018 roku w Warszawie. To będzie intensywny dzień. Z ciekawym tematem przewodnim: "Trudne przypadki w terapii zaburzeń behawioralnych kotów." Wykłady poprowadzą doświadczeni behawioryści i lekarze weterynarii.
Kongres jest skierowany do behawiorystów, zoopsychologów, lekarzy weterynarii, studentów kierunków weterynaryjnych i zoopsychologicznych, a także osób, które na co dzień opiekują się kotami np. wolontariuszy prowadzących domy tymczasowe czy schroniska.
Program kongresu obejmuje między innymi następujące zagadnienia:
- agresywne zachowania kotów - skąd się biorą? jak sobie z nimi radzić?
- koci strach, lęk i stres - co je wywołuje? jak się przejawiąją? jak postępować z takimi kotami?
- rozróżnianie zaburzeń behawioralnych i chorób
- zmiany behawioralne u starszych kotów - co oznaczają? czy można im przeciwdziałać?
Wykłady poprowadzą: Małgorzata Biegańska-Hendryk, Beata Leszczyńska, Antonina Kondrasiuk, Magdalena Nykiel, Martyna Woszczyło oraz Tomasz Nowak.
ZALETY KONGRESU TO:
DOPASOWANY PROGRAM
Program kongresu jest układany na podstawie listy zagadnień zgłaszanych wcześniej przez osoby zainteresowane danym obszarem tematycznym, odpowiada więc na konkretne zapotrzebowanie.
PRAKTYCZNE UJĘCIE TEMATÓW
Organizatorzy i wykładowcy proponują omawianie konkretnych przypadków (case studies) w pracy z zaburzeniami behawioralnymi kotów, wykorzystanych metod i osiągniętych rezultatów - czyli tylko to, co zostało już sprawdzone w praktyce.
DOŚWIADCZENIE PRELEGENTÓW
Wszystkie osoby prowadzące kongresowe zajęcia mają nie tylko stosowną wiedzę, ale także doświadczenie w prowadzeniu omawianych terapii i konkretne sukcesy terapeutyczne. Podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i pokażą rozwiązania, które stosują na co dzień w swojej pracy.
Inicjatorem i organizatorem kongresu jest Behawioryzm Zwierząt.