AKTUALNOŚCI

05.09.2017

MAMY JUŻ DWA LATA!

Impreza urodzinowa już za nami: w pierwszy weekend września obchodziliśy drugie urodziny naszego programu. Przez dwa dni na Polu Mokotowskim, w namiocie Adopciaków można było porozmawiać z doradcami adopcyjnymi i behawiorystką Agnieszką Widerą-Jakubiak, poznać psy czekające na adopcję, a także razem ze swoim zwierzakiem wziąć udział w plenerowej sesji fotograficznej. Wprawdzie było chłodno i deszczowo, ale w ogóle nie zraziło to miłośników zwierząt - pojawiło się ich niemało. 

Kulminacyjnym punktem naszej urodzinowej imprezy był sobotni Spacer Adopciaków. Spotkaliśmy się w samo południe przed Pomnikiem Szczęśliwego Psa. Byli z nami ambasadorzy programu: pisarz Marcin Szczygielski ze swoim psem Dropsem, znany dziennikarz Włodzimierz Zientarski oraz Andrzej Kłosiński - dyrektor stowarzyszenia COAPE Polska, które jest partnerem merytorycznym programu. Wraz z Anną Zielińską z Fundacji Viva! i Izą Wojtczak z Nestle Purina poprowadzili spacerowiczów przez Pole Mokotowskie do namiotu Adopciaków, gdzie czekał na wszystkich imponujących rozmiarów wegański tort. A smakował wyśmienicie! Psy, które dzielnie maszerowały pięknie się przy tym prezentując w czerwonych adopciakowych bandankach, dostały swoje przysmaki. Wszyscy zadowoleni:-)

Nie zabrakło też innych atrakcji. Można było ze swoim zwierzakiem wziąć udział w plenerowej sesji fotograficznej - zdjęcia wykonywała świetna fotografka zwierząt Taida Tarabuła.

Dla dzieci przygotowaliśmy drobne upominki: kolorowanki, puzzle i adopciakowe plany lekcji na nowy rok szkolny. Mogły też pomalować swoje buzie u przemiłej Renaty.

Drugie urodziny Adopciaków na Polu Mokotowskim były jednocześnie inauguracją dorocznej akcji "Pomóż Adopciakom razem z PURINA®". Akcja polega na tym. że za każde kliknięcie internauty we wskazany link firma Purina przekazuje 1 zł na funkcjonowanie programu Adopciaki.pl. 

purinawspiera.adopciaki.pl

Dodatkowo 1% ze sprzedaży wszystkich produktów Puriny w okresie od 1 września do 30 października także otrzymają Adopciaki. 

Środki zebrane w akcji "Pomóż Adopciakom razem z PURINA®” zostaną przeznaczone na utrzymanie zwierząt w domach tymczasowych, opiekę weterynarzy i behawiorystów oraz finansowanie całego procesu adopcji. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z Adopcinek 2017 oraz galerii zdjęć:

Relacja wideo 

Pięknie dziękujemy naszym ambasadorom i wszystkim urodzinowym gościom. Do zobaczenia za rok!