AKTUALNOŚCI

05.06.2017

Czerwcowe migawki

Światowy Dzień Ziemi

4 czerwca Adopciaki można było spotkać na Polu Mokotowskim w Warszawie. Pod hasłem "W kierunku natury" odbyły się tu obchody Światowego Dnia Ziemi, które zgromadziły przedstawicieli kilkudziesięciu instytucji, organizacji pozarządowych, instytutów badawczych i wyższych uczelni. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów była różnorodność biologiczna i jej ochrona. 


Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły dowiedzieć się, jak pomagać zwierzętom, jak stworzyć dla nich dom tymczasowy lub stały czy wesprzeć je finansowo. Adoptowane zwierzaki, które do nas zajrzały, dostawały smaczki, a dzieci miały do swojej dyspozycji miły kącik zabaw. 


Wystawa Psów Kochanych

10 czerwca Adopciaki wybrały się do podwarszawskiej Podkowy Leśnej na Wystawę Psów Kochanych. Organizują ją uczniowie miejscowego liceum. Impreza ma długą, ponad dwudziestoletnią tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Profesjonalni sędziowie ze Związku Kynologicznego wybierają najbardziej kochanego psa w pięciu kategoriach: pies mały, pies duży, pies junior, pies senior i pies publiczności. Wystawie towarzyszą konkursy, pokazy i prelekcje, a zbierane datki przeznaczone są dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. 

Na adopciakowym stoisku rozdawaliśmy poradniki adopcyjne, ulotki, znaczki, długopisy i adopciakowe chusty. Niezwykle miło spędziliśmy czas w tej iście rodzinnej atmosferze. Obiecaliśmy, że wrócimy za rok.


Plebiscyt "Serce dla zwierząt"

13 czerwca w Warszawie już po raz czternasty rozstrzygnięto plebiscyt "Serce dla zwierząt", organizowany przez portal psy.pl (https://www.psy.pl/). Podczas gali w hotelu Bellotto wręczono wyróżnienia i nagrody organizacjom i osobom działającym dla dobra zwierząt. Zwyciężyła Fundacja "Ja Pacze Sercem", pomagająca kotom niedowidzącym i niewidomym. Nagrodę z rąk Krzysztofa Ibisza odebrała założycielka i prezes fundacji Joanna Piotrowska-Wojczak. Więcej o fundacji: http://www.japaczesercem.pl/

Galę poprowadziły Paulina Smaszcz-Kurzajewska i redaktor naczelna Psy.pl Paulina Król, a swoim występem uświetniła ją znana z konkursu Eurowizji piosenkarka Kasia Moś. 

Partnerem gali była Purina, partner strategiczny programu Adopciaki.pl.

Galeria zdjęć: https://www.psy.pl/zdjecia-z-xiv-gali-plebiscytu-serce-dla-zwierzat-2017/


Jola Jeżowska

Zespół programu Adopciaki.pl