AKTUALNOŚCI

09.06.2017

Weekend z adopciakami

Z wrażeń uczestników:

To był meeega roześmiany weekend.
Dla naszych kudłaczy to był weekend pełen wrażeń. I o dziwo kagańce potrzebne nie były.
Dziękuję bardzo za zaproszenie, miło było zobaczyć tyle uratowanych psów, bezpiecznych i rozumianych przez opiekunów.
Serdeczne dzięki za psio-kocio-ludzką przygodę. Adopciaki wymiatają!


W ostatni majowy weekend nad Zalewem Sulejowskim spotkała się adopciakowa społeczność: wolontariusze z domów tymczasowych, partnerzy z Nestle i COAPE Polska, eksperci, sympatycy i zespół programu Adopciaki.pl. Blisko 80 osób.

Pogoda sprzyjała: było słonecznie i pięknie. Atmosfera też bardzo ciepła: część uczestników konferencji przyjechała z rodzinami, a większość ze swoimi podopiecznymi - psiakami czekającym na adopcję.


Po powitalnym obiedzie wszyscy zebrali się w przestronnym namiocie. Anna Zielińska i Joanna Urbanowicz z fundacji Viva! przedstawiły adopciakowe plany na 2017 rok, w tym założenia programu motywacyjnego dla domów tymczasowych.


(na zdjęciu od lewej: Anna Zielińska, Joanna Urbanowicz, Agnieszka Wichracka-Kuźma)

Po informacjach o wprowadzeniu programu motywacyjnego przyszły następne dobre wieści. Adopciaki pozyskały nowego partnera - firmę produkującą lokalizator notiOne. Reprezentująca firmę Antonina Grzelak w szczegółach opisała działanie lokalizatora. To małe urządzenie w połączeniu z aplikacją mobilną ułatwia znalezienie zagubionego zwierzaka. Jest proste w użyciu, bardzo małe, można je bez problemu przymocować do obroży. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali notiOne w prezencie, będą więc mogli w praktyce przetestować działanie urządzenia.

https://notione.com/


Po krótkiej przerwie Andrzej Górski i Przemek Boruciński z agencji Uszka w Barszczu pokazali nową stronę internetową adopciaki.pl - świeżutką, bo uruchomioną zaledwie kilkanaście minut wcześniej.

Andrzej i Przemek przedstawili założenia funkcjonalne strony i szczegółowo omówili jej działanie. Zademonstrowali, jak obsługiwać system CMS, służący domom tymczasowym do zamieszczania informacji o psach i kotach czekających na adopcję.

Po pełnym wrażeń popołudniu uczestnicy konferencji wraz ze swoimi psiakami integrowali się przy wieczornym ognisku. Wiele radości przyniosły spontaniczne sesje w fotobudce:-)


Za to niedzielne przedpołudnie było bardzo pracowite, bo przeznaczone na wykłady i warsztaty. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy: "kocią" i "psią".

Szef COAPE Polska, behawiorysta Andrzej Kłosiński oraz ekspertka żywieniowa Sybilla Berwid-Wójtowicz przeprowadzili warsztat dla osób, które w prowadzonych przez siebie domach tymczasowych opiekują się przede wszytkim kotami.

Behawiorystka Agnieszka Wojtków poprowadziła warsztat dla opiekunów psów. Stanowiło to spore wyzwanie dla prowadzącej, bo obecne podczas zajęć psy też chciały od czasu do czasu coś powiedzieć.


Po zajęciach warsztatowych w podgrupach wszyscy zebrali się na krótkie podsumowanie konferencji i rozstrzygnięcie konkursu. Ci, którzy wypełnili ankietę przygotowaną przez zespół programu Adopciaki.pl, wzięli udział w losowaniu super nagród: kursu behawiorystycznego COAPE oraz zapasu karmy psiej i kociej marki Purina.

To był wspaniały weekend! Dziękujemy za przyjazd, aktywny udział i serdeczną atmosferę. Będziemy to powtarzać:-)


Zespół programu Adopciaki.pl

Smardzewice, 27-28 maja 2017 roku