ŻYCIE Z ADOPCIAKIEM

18.05.2017

Czym dla Ciebie jest Dobrana Para?

Rozumienie się bez słów, bezwzględne porozumienie i chęć bycia razem na dobre i na złe. Tyle zdaniem uczestników naszego konkursu wystarczy by stworzyć Dobraną Parę.


Stworzenie dobranej pary, to prawdopodobnie jedna z lepszych rzeczy, jaka może się nam przytrafić w życiu. Należy jednak pamiętać, że zbudowanie relacji pełnej porozumienia i zrozumienia wzajemnych potrzeb, nie jest możliwe bez obopólnej chęci i zaangażowania. Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Irka i Blue, Maga i Czesio oraz Klaudia i Lila, opowiadają czym dla nich jest „Dobrana Para” i dlaczego warto zbudować ją z Adopciakiem.00:00
00:00
W programie adopciaki.pl stawiamy na behawioralne przygotowanie zwierzaków w domach tymczasowych i edukacje ich przyszłych opiekunów. Tak tworzymy Dobrane Pary!

Ania Zielinska
wiceprezes Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

To kiedy Adopciak i jego opiekun stworzą prawdziwie dobraną parę, zależy od kondycji psychicznej zwierzaka i otwartości człowieka, który go adoptuje. Każdy przypadek jest inny, dużo zależy od historii jaką ma za sobą Adopciak. Dlatego w programie adopciaki.pl zwierzaki są przygotowywane do adopcji przez behawiorystów w domach tymczasowych, a ich przyszli opiekunowie otrzymują od nas dokładne instrukcje merytoryczne. Poza tym staramy się tak dobierać pary, by człowiek i zwierzak pasowali do siebie pod kątem charakteru czy preferowanego trybu życia. Oczywiście każda para musi się „dotrzeć”, raz trwa to dłużej, raz krócej. Dla nas najważniejsze jest by Adopciaki i ludzie tworzyli naprawdę dopasowane pary!

Dla Figi liczyło się tylko to, żeby być obok mnie, wtedy była spokojna. Nie liczyły się dla niej warunki, tylko to żeby być obok.

A. Woźniak-Starak

Figa była wyjątkowym psem. Pierwszy raz doświadczyłam tak silnego przywiązania zwierzaka do człowieka. Mimo podeszłego wieku i problemów z łapą, ta niewielka suczka była zawsze tam gdzie ja. Pływała ze mną łódką, czekała aż się wytańczę, brała udział w sesjach zdjęciowych. Kocham wszystkie moje adopciaki, ale Figa była wyjątkowa i to właśnie relacja z nią jest dla mnie definicją Dobranej Pary. Zresztą, obejrzyjcie film i posłuchajcie jak było!