ŻYCIE Z ADOPCIAKIEM

18.05.2017

Dlaczego Adopciak?

Adopciaki oddają całą swoją miłość, bezwzględnie podążają za swoim opiekunem i nie oczekują niczego w zamian. Dlatego zdaniem zwycięzców konkursu Dobrane Pary, warto wybrać Adopciaka.

Adopciaki to psy i koty, które nie oczekują niczego w zamian, dlatego są najszczerszymi i najbardziej oddanymi przyjaciółmi. Ich życie jest podzielone na dwa etapy, pierwszy to bezdomność, schronisko lub dom tymczasowy, drugi to obłędne szczęście przy boku kochającego stałego opiekuna. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który opowiada historie Klaudii i Lili, Irki i Blue oraz Magdy i Czesława, ich doświadczenia to najlepsza odpowiedź na pytanie „Dlaczego Adopciak?”.

Coraz więcej osób decyduje się na adoptowanie zwierząt. Ta tendencja bardzo nas cieszy, nie zapominamy jednak o głównym celu programu adopciaki.pl – odpowiedzialnej adopcji.

Anna Zielińska wiceprezes Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

Zwiększenie zainteresowania adopcją zwierząt bardzo nas cieszy. Obserwujemy kilka czynników, które mają na to wpływ. Coraz więcej osób dostrzega bezsens kupowania rasowych zwierząt z hodowli, skoro schroniska są pełne zwierząt czekających na adopcję. Ten wzrost świadomości i empatii bardzo nas cieszy. Są też tacy, którzy twierdzą, że kundelki rzadziej chorują, bo ich geny stale się mieszają co absolutnie nie oznacza, że ich zdrowia nie trzeba kontrolować. Jeszcze inni ulegają modzie, ostatnimi czasy dużo znanych osób decyduje się na adopcję kundelka. Każdy z tych powodów jest dla nas dobry, o ile Adopciak trafi na odpowiedzialnego opiekuna i stały kochający dom.

Obecność drugiej istoty w domu powoduje, że życie staje się pełniejsze. Ale nie jest też tak, że jest tylko bajką. Życie z psem i kotem, to nie tylko wspaniałe chwile, te istoty mają przecież takie same prawa jak każdy domownik.

Tomasz Raczek

Wyznaję filozofię buddyjską, która określa również mój stosunek do zwierząt. Wierzę, że zwierzęta i ludzie mają tę samą energię, która przechodzi z jednego stworzenia na drugie, nie widzę więc podrzędności i nadrzędności. Uważam, że dobrana para to taka, w której żadna ze stron nie próbuje narzucić drugiej swojej wyższości, budując w ten sposób swojego ego. W dojrzałej relacji, nie ważne z psem czy z człowiekiem, liczy się wzajemne zrozumienie i gotowość na przeżywanie wspólnie lepszych i gorszych dni. Żeby stworzyć ze zwierzakiem dobraną parę, trzeba zobaczyć w nim coś więcej zwierzaka, a co za tym idzie zrozumieć, że wspólne życie nie będzie bajką w której to człowiek jest narratorem.