ŻYWIENIE I PIELĘGNACJA

16.05.2017

Klatki dla psów - rodzaje i zasady używania

Plastikowe kontenery

Transportery wykonane z tworzyw sztucznych są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Można je w każdej chwili i szybko wyczyścić. Część z nich ma drzwiczki tylko z przodu, inne można otwierać również od góry. Niektóre wyposażone są w specjalne mocowania, ułatwiające przypięcie transportera do pasów bezpieczeństwa. Bardzo praktycznym dodatkiem są umieszczone wewnątrz kontenera pojemniki na wodę i karmę. Dzięki temu zwierzak, który zgłodnieje w trakcie podróży, nie musi wychodzić na zewnątrz. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy zwierzak lubi rozrabiać albo źle znosi podróże - istnieje wówczas ryzyko, że po wypuszczeniu z transportera będzie próbował uciec.

Kosze wiklinowe

Są ładne i można je wykorzystać jako domowe legowisko dla zwierzaka. Jednak wiklina nie jest trwała i tego typu kosze szybko się niszczą. Drzwiczki w wiklinowych koszach same się czasem otwierają, jest więc ryzyko, że zwierzaki wydostaną się z nich podczas transportu.

Torby transportowe

Torby zapewniają dobrą wentylację. Są lekkie, więc łatwo je przenieść. Można je dość szybko wyczyścić. Niektóre umieszczone są na stelażach, inne mają rączki ułatwiające noszenie. Jednak nie są zbyt trwałe - pies czy kot może zniszczyć materiał.

Klatki transportowe metalowe lub aluminiowe.

Łatwe w obsłudze (składanie i rozkładanie) i do utrzymania w czystości, z wygodnym uchwytem do przenoszenia. Zapewniają psu duże pole do obserwacji. Niektóre mają podwójne drzwiczki, skośne dachy, szeroko rozstawione pręty dla lepszej wentylacji. Mogą być wyłożone poduszką.

Instrukcja przyzwyczajania psa do klatki: http://coape.pl/kennel-klatka-dla-psow

Andrzej i Olimpia Kłosińscy